top of page
PÜSTKOJASAUN

Jõe Puhketalu püstkojasaun on esimene ja ainus tipisse ehitatud saun Eestis. Püstkoja ehituslik eripära ja läbimõeldud lahendused tagavad mõnusa leili ja suurepärase õhuvahetuse. Meie saun on hubane ja vaikne koht. Omadustelt sarnaneb indiaani higistamistelgiga, kuid on kergem taluda.
Väike madalal asuv uks annab võimaluse kütta avatud uksega. See tähendab, et kütmise ajal võtab ahi õhku otse õuest, mitte ei raiska ruumis olevat. Keris asetseb püstkoja keskel, visates leili liigub see kõigepealt kerise kohalt üles laeni ja tuleb siis ühtlaselt mööda seinu tagasi alla ning suundub ukse kaudu välja. Selline ringlus tagab värske õhu juurdevoolu terve saunakasutamise vältel. Seega pole ime, kui meie leili nauditakse järjest 2-3h. 
Loomulikult kulutab selline saun palju vedelikku, seega on lausa kohustuslik juua puhast vett, alustates sellega juba enne lavale minekut. 
Loomulikult kuulub sauna juurde üks õige kaseviht ja võimalus enneast tiigis karastada. 

Vana Rahu soovitus - elamuse rikastamiseks rendi meie käest šamaanitrumm (5€).
Ehtne roosipuust ja kitsenahast valmistatud trumm on pärit Arno Kalbuse Trummikojast.
Trummide kohta loe lähemalt leheküljelt www.facebook.com/arnokalbusetrummikoda

Püstkojasauna suurepärane ja efektiivne keris on toodetud Eestis.
Rohkem infot nende koduleheküljel
www.skamet.ee

 

TORNSAUN

Ainulaadne võimalus nautida saunatamist kahel korrusel!

Täiesti teistmoodi saunakogemus, avar ja õhurikas ruum. Sauna ettevalmistus on meeldivalt aeganõudev, muutes lõpptulemuse vägagi nauditavaks. Kütmine võtab aega 3-4h, kuna kuumaks on vaja saada üle 300kg kive ja ligi 40m3 suurune ruum.

Sauna sisemuses kohtub viisakas töödeldud puit metsikuga, luues koos musta värvi lavalaudadega tõelise kontrasti.

Sauna teiselt korruselt avaneb vaade Indiaanikülale, käänulisele Massu jõele ning metsaäärsele heinamaale. Nii et pole üldse ime, kui märkad leili nautides jões ujuvat kobrast, või aasal rohtu näksivaid kitsi.

Tornsauna rent 80-120€ (olenevalt grupi suurusest)


Tornsauna suurepärane ja efektiivne keris on toodetud Eestis.
Rohkem infot keriste kohta Skameti koduleheküljel-
www.skamet.ee

bottom of page